
Net als cultuur heeft sport een belangrijke functie. Het is niet alleen gezond en goed voor je ontwikkeling, het werkt ook op vele terreinen preventief. Sport verbindt en sportverenigingen hebben een sociale functie in onze dorpen, die zorgt voor een gezonde en weerbare samenleving. Goirle mag trots zijn op het grote aanbod van sporten en vele sportmogelijkheden in de directe omgeving. Maar er zijn zeker nog verbeteringen te behalen in onze gemeente.
Sport verankeren en stimuleren
Sporten is een keuze. Maar we moeten alle doelgroepen maximaal stimuleren te bewegen. Tevens zou sport meer geïntegreerd moeten zijn in het onderwijs. Bijvoorbeeld sport in combinatie met de buitenschoolse opvang, of door het inzetten van SPECO-studenten in het basisonderwijs.
LIJST RIEL GOIRLE wil meer aandacht voor sporters met een beperking. Hierbij zoeken we de samenwerking met de regio omdat je dorpsgenoten niet wil beperken in hun keuze (inclusieve gemeente).
Meer regie
LIJST RIEL GOIRLE vindt dat de sportfaciliteiten in onze gemeente op orde en multi-inzetbaar moeten zijn. We moeten economisch verantwoord investeren in onze sportvoorzieningen en de gemeente moet als verhuurder van de accommodaties meer sturend en ondernemend optreden (wie maakt gebruik van welke faciliteit en wanneer). Doel is dat de bezetting van de voorziening optimaliseert en we actief kunnen verhuren aan meerdere gebruikers. De opbrengsten kunnen terugvloeien als investering in het onderhoud van de sportvoorziening.
LIJST RIEL GOIRLE wil ook een onderzoek naar de subsidiestromen die buiten- en binnensportverenigingen ontvangen. We vinden dat de verdeling van de subsidies gelijkmatiger moet en het verdeelsysteem uitlegbaar is aan onze inwoners (financiële transparantie).
Sportroutes
Door corona zijn de sportfaciliteiten meerdere keren in lockdown geweest. We hebben geconstateerd, dat onze openbare ruimte onvoldoende aansluit op buitenactiviteiten. De aanleg van zogenoemde sportroutes of trimbanen om buitensport te stimuleren staat op de agenda van LIJST RIEL GOIRLE voor de komende bestuursperiode.
Zwembad
In Goirle beschikken we over een binnen- en buitenzwembad aan de Fabriekstraat. LIJST RIEL GOIRLE wil met de uitbater van het zwembad duidelijke afspraken maken over de toekomst van het bad. Als het een zwembad blijft, dan moet het gemoderniseerd worden. Als het zwembad verdwijnt, dan moeten er afspraken gemaakt worden over alternatief zwemaanbod voor onze inwoners. Het huidige terrein kan dan eventueel ingezet worden voor woningbouw.
